10 Eylül 2012 Pazartesi

Okumayı Düşündüklerim

   Okumayı düşündüklerim listemde 2 kitap var. Ikisi de gerçekten çok önemsediğim yayınevlerinden çıktı. Kitapların biri DEX' ten Ruhsuz, diğeri ise Ephesus yayınlarından Vahşi Adalet. 

Arka Kapak
  Deneyimli Ruhlar Ve Ruhsuzlar

   Binlerce yıldır, Sınır'da milyonlarca ruh yeniden, yeniden dünyaya geldi, her bir yeni yaşamda da geçmiş yaşamlarındaki anılarını ve deneyimlerini beraberinde getirdi. Ana ise bir Yeniruh: yani Ana doğduğunda bir başka ruh yok oldu. Kimse bunun sebebini bilmiyor ve bu, bir felaketin habercisi olabilir.


   Ana'nın bir Yeniruh olmasından rahatsız olmayanlar da var.


   Bunlardan biri olan Sam, yalnızca bir kez yaşayabilecek bir ruhu sevebilecek mi? Peki Ana'nın düşmanları, insanlar ve yaratıklar, onların birlikte olmalarına izin verecek mi?


   Ana, varoluş sebebini açığa çıkarmak zorunda. Fakat onun bu arayışı, reenkarne olup olamayacağını öğrenmek için gittiği Kalp şehrini ve reenkarnasyon yasalarını sonsuza dek yok edebilir. 


   Jodi Meadows, insan ruhuna bambaşka bir bakış açısı getiren bu hikâyede fantazya ve macerayı birleştirirken, reenkarnasyon ve ruh kavramını sorgulamamızı sağlıyor.Yazar:Jodi Meadows
Çevirmen:Taylan Taftaf

Sayfa Sayısı: 252

Dili: Türkçe
Yayınevi: DEX
....................................................................................................................................


Arka Kapak

   Gece ıssız. Karanlığı bir çığlık yarıyor. İşkence gören bir kadının çığlığı. 
   Katil bulunmazsa vahşetin sesi daha da yükselecek.

   Ormanın derinliklerine gizlenmiş bir dağ evinde, tüyler ürpertici bir manzara polis tarafından keşfedilmeyi beklemektedir. Sicili şiddet ve uyuşturucuyla dolu başarılı bir cerrah, çürütülmesi imkânsız gibi görünen kanıtlara karşı kendisini savunması için Portland'ın en iyi avukatlarından Frank Jaffe'yi tutar.


   Jaffe'nin kızı, ceza hukukuyla henüz tanışmakta olan genç bir avukattır. Yeteneğini masum bir adamı savunmak için mi, yoksa bir canavarın serbest kalması için mi kullanmakta olduğundan emin değildir. Derken cerrah, ardında pek çok soru işareti bırakarak ortadan kaybolur.


   Birkaç yıl sonra dehşet verici katliam tekrar başlar. 

Genç avukatla polisler, katili başka bir kurban daha vermeden yakalayabilecekler mi?


Yazar:Phillip Margolin

Çevirmen:Süreyya Çalıkoğlu

Sayfa Sayısı: 382

Dili: Türkçe
Yayınevi: Ephesus Yayınları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder